אודות

פלורנטין מתחדשת (צילום: Talmoryair, ויקיפדיה)

דרום תל אביב בכלל ושכונת פלורנטין המיתולוגית בפרט נהנים מתנופת בנייה והתחדשות חסרת תקדים. כתוצאה מכך, נדל”ן בפלורנטין הפך ללהיט לא רק בעיני משקיעים אלא גם עבור צעירים ומשפחות בתחילת דרכן שמחפשים איכות חיים מבלי להתרחק מהמרכז.

תכניות החידוש והבנייה השונות נועדו לשדרג את פלורנטין במגוון תחומים – החל מפרויקטי מגורים חדשים עבור האוכלוסייה הצעירה שמהגרת אל השכונה המתחדשת, כלה בשיפוץ מבנים ישנים והחלפת תשתיות, כמו תאורת רחוב, ברחובות שסבלו מהזנחה ועד להקמת מתחמי מסחר חדישים.

פלורנטין – המרכז החדש של תל אביב

כאמור, בשנים האחרונות שכונת פלורנטין עוברת מהפיכה – מהשכונה המוזנחת של דרום תל אביב למרכז החדש של העיר. כיום, פלורנטין היא מעוז של קולינריה ותרבות פנאי שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו יותר, עם עשרות פאבים, בתי קפה ומסעדות – בקיצור, כל מה שצריך כדי ליצור חיי לילה תוססים. גם לאינטלקטואלים שבינינו שאוכל ואלכוהול פחות מדבר אליהם יש לפלורנטין מה להציע בדמות אומנות רחוב, מוזיאונים ועוד.

בנוסף, מתיחת הפנים של פלורנטין כוללת גם הקמת כל מה שמשפחה צעירה מחפשת במקום בו היא תרצה להשתקע – גני ילדים, בתי ספר, ריאות ירוקות, קאנטרי ועוד הרבה. בימים אלה השכונה ממשיכה להתפתח ועמה גם השירותים השונים שהיא יכולה להציע לתושביה, כאשר מיצוי תהליך ההתחדשות המבורך של פלורנטין אפילו עוד לא נראה באופק.

צילום: הרווי ספיר

משקיעי הנדל”ן מסתערים

לאור תנופת ההתחדשות של השכונה, אין זה כלל פלא שבעיני המשקיעים נדל”ן בפלורנטין הוא להיט. מצד אחד משקיעים בודדים רוכשים דירות בשכונה כדי לשפץ ולהשכיר אותן בסוף התהליך, ומצד שני חברות נדל”ן בעלות שם מקימות מתחמי מגורים אטרקטיביים כמו פלורנטין סקוור, פרויקט הרצל 50 ועוד. אין ספק כי העתיד של פלורנטין נראה מזהיר.