האם פלורנטין הפכה לפנינה החדשה של גוש דן?

צילום: הרווי ספיר

בשנים עברו פלורנטין הייתה ידועה לשמצה בתור אחת השכונות המוזנחות של דרום תל אביב, אבל כיום היא מבצעת מהפך שלם לכיוון ההפוך ומסתמנת בתור פנינת הנדל”ן החדשה של גוש דן. מה הופך אותה לכזו? סיטיאל השקעות מסבירים.

“עיריית תל אביב עושה מתיחת פנים לשיקום התדמית של פלורנטין” אומר יוסי לחיאני, בעלי חברת סיטיאל השקעות אשר מתמחה בנדל”ן. “ולאחרונה המאמצים שלה נושאים פרי והשכונה הפכה למרכז החדש של תל אביב”.

יוסי לחיאני מספר כי מאמצי עיריית תל אביב באים קודם כל לידי ביטוי באמצעות מבצע שיפוץ מאסיבי של רחובות העיר בהיקף של מוערך של כשני מיליון שקל. השיפוצים שדרגו לא רק את תשתיות ונראות השכונה, אלא במסגרתן הוקמו גם מרכז קהילתי, מתחמי תרבות פנאי, שטחים ירוקים וגני ילדים חדשים. השדרוגים הללו הופכים את השכונה למתאימה לא רק עבור זוגות צעירים וסטודנטים, אלא גם עבור משפחות עם ילדים.

בעקבות מבצע השיפוצים המדובר, פלורנטין הפכה לאיטה לאטרקטיבית מאוד בעיני משקיעי נדל”ן פוטנציאלים. במקביל, עתודות הקרקע במרכז תל אביב הולכות ואוזלות ולכן התושבים מעדיפים לנדוד לצידה הדרומי בחיפוש אחר מקום מגורים זול מצד אחד אך שיספק איכות חיים טובה מצד שני.

רווח פוטנציאלי בפלורנטין

מבחינת רווח פוטנציאלי בעתיד, בחברת סיטיאל השקעות מסבירים כי כרגע מחיר הקרקע והנדל”ן של פלורנטין נמוכים באופן יחסי לשאר חלקי העיר. אך ככל שהשכונה תמשיך להתפתח כך ערך הנכסים יגדל וייצר תשואה נאה עבור מי שקונה עכשיו ויש לו מספיק סבלנות לחכות עד שהמחירים יזנקו.

“רק בעוד מספר שנים נדע להעריך באופן מדויק יותר כיצד כל השינויים הללו משפיעים על השכונה”, אומר יוסי לחיאני, “אבל כבר עכשיו אפשר לזהות התעניינות של משקיעים בנכסים של האזור המתפתח”.

צילום: הרווי ספיר