מה צריך לדעת לפני שמחליטים להשקיע בנדל”ן?

Business People Handshake Greeting Deal at work.

כל משקיע חייב להתעניין ולהכיר היבטים חשובים בתחום שנראה לו כמתאים להשקעה. בעיקר כאשר רוצים להשקיע בנדל”ן יש לידע המקדים חשיבות גדולה. אז מה צריך לדעת לפני שמחליטים להשקיע בנדל”ן? מומחי חברת סיטיאל השקעות, שהינה חברת השקעות נדל”ן אשר יוזמת, מפתחת וגם משווקת השקעות נדל”ן בישראל מסבירים.

השקעה סולידית לטווח ארוך

בדרך כלל, אומרים מחברת סיטיאל השקעות, השקעה בנדל”ן נחשבת להשקעה לטווח ארוך. במילים אחרות, זוהי השקעה לא נזילה. יחד עם זאת, יש גם נכסים המתאימים כהשקעה לזמן יחסית קצר. כאן מדובר ברכישה של נכסים להשבחה. רוכשים, משפצים ומוכרים ברווח. למרבית האנשים, מתאימה יותר צורה ההשקעה שנקראת השקעה מניבה. כך, מקבלים הכנסה קבועה מהשוכר.

התמקדו במיקום

לפני קבלת החלטה בדבר השקעת נדל”ן, יש למצוא את המקום המתאים לכך. חפשו למשל נכסים בשכונות מתפתחות. בחרו נכס שנמצא קרוב לנקודות מפתח כגון מוסדות חינוך, אזורי תעסוקה טובים, פארקים מוצלחים. יש תחנת רכבת סמוכה? גם לכך יש חשיבות.

בררו לגבי משכנתאות

נהוג להשקיע בנדל”ן ולרכוש נכסים באמצעות מימון, לרוב משכנתא. אפילו אם נחוץ לכם סכום יחסית קטן, עדיף להיעזר במשכנתא ולא בהלוואה בנקאית רגילה. משכנתאות מוצעות, כך קובעים מומחי סיטיאל השקעות, בריבית יותר אטרקטיבית. נקודת מפתח חשובה היא לבחור במשכנתא הנכונה, ובדרך כלל יהיה זה תמהיל בין כמה סוגי משכנתאות.

לא רק באזורי הביקוש

עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון, נכסים איכותיים ומומלצים להשקעה נמצאים לא רק בלב אזורי הביקוש. חשוב לפקוח היטב את העיניים ואת האוזניים. נכס איכותי יכול להופיע במודעות, בעיתונים, בלוחות מקוונים או אצל מתווכים או דרך יזמים. לא משנה מי יציג לכם את הנכס המוצלח, רכישה מוצלחת תוכל להשיג לכם תשואה נאה לשנים ארוכות.