סקר מוכיח: נדל”ן בפלורנטין הוא הזול ביותר בתל אביב

בין אם אתם משקיעים, זוג צעיר בתחילת הדרך או משפחה שמחפשת מקום להתבסס בו, שכונת פלורנטין היא המקום עבורכם. הסיבה לכך – נדל”ן בפלורנטין הוא הזול ביותר בתל אביב.

טענה זו מבוססת על תוצאות סקר שבדק את מחירי הנדל”ן במספר אזורים ברחבי תל אביב עבור דירות של שלושה חדרים, גם חדשות וגם יד שנייה. להלן הנתונים:

רכישת דירה יד שנייה בפלורנטין תעלה לכם 1.34 מיליון שקל, בעוד דירה חדשה לחלוטין שנבנתה במסגרת תנופת הבניה שפוקדת את דרום תל אביב ומאפשרת לתחום הנדל”ן בפלורנטין לשגשג תעלה לכם 1.62 מיליון שקל. אולי במבט ראשון זה נראה כמו הרבה כסף, אבל חכו עד שתראו כמה עולה נכס באותו היקף באזורים אחרים של העיר.

הפרש של עשרות אחוזים

לפי הסקר, אמנם דירה יד שנייה במרכז יפו עולה 1.35 מיליון שקל, הפרש של 100 אלף שקל בלבד לעומת שכונת פלורנטין, אבל אם תרצו דווקא דירה חדשה לחלוטין תיאלצו להיפרד מלא פחות מ-1.9 מיליון שקל – פער של בערך 20 אחוז בהשוואה לדירה כזו בפלורנטין. בשכונת נווה שרת המחיר לדירה חדשה גבוה אפילו יותר ועומד על 2.01 מיליון שקל.

ולסיום, אם ממש תרצו לגור בלב תל אביב כדי שכל האקשן יהיה במרחק של חציית כביש, תצטרכו להיפרד מסכומי גדולים מאוד של כסף מחשבון הבנק שלכם – דירה יד שנייה תעלה לכם 2.56 מיליון שקל, ובשביל דירה חדשה לגמרי תגידו שלום לכמעט 4 מיליון(!) שקל, או ליתר דיוק 3.95 מיליון.

לאור תוצאות סקר זה, המסקנה היא חד משמעית – נדל”ן בפלורנטין הוא הזול ביותר שתוכלו למצוא ברחבי העיר תל אביב. סיכמנו לנוחיותכם את כל הנתונים בגרף למטה.