על ההיסטוריה של קרקס פלורנטין

שכונת פלורנטין איננה רק כר פורה למשקיעי נדל”ן, אלא גם מקום בו מתפתחת תרבות עשירה. אחד מאותם מוקדים תרבותיים שאנשים פחות מכירים הוא קרקס פלורנטין.

אמנם כיום הקרקס פועל בכלל בכפר הירוק, אך את דרכו הוא החל בשכונה הדרומית של תל אביב. את פעילותו הוא התחיל לפני 15 שנה בתוך התיכון “רוגוזין”, אשר ממוקם ברחוב פלורנטין פינת העלייה.

קרקס פלורנטין הוא מה שנקרא בימינו “קרקס מודרני”, כלומר קרקס שהאטרקציות שהוא מציע לצופיו אינן עושות שימוש בבעלי חיים מאולפים אלא מציב את אומני הקרקס עצמם במרכז הבמה. האומנים מבצעים מופעים שונים כמו מופעי אקרובטיקה, הליכה על חבל, נסיעה על חד אופן, ג’אגלינג, תרגילי גמישות, עמידה על הידיים, להטוטי אש ועוד הרבה.

בית ספר למקצועות הקרקס

מיומו הראשון עוד כשהוא פעל בשכונת פלורנטין, הקרקס שם לעצמו כמטרה ליצור עולמות תוכן קסומים ומרתקים אשר יתאימו לכל גיל. במסגרת זו, קרקס פלורנטין מקיים חוץ מהמופעים עצמם גם קייטנות לילדים בזמן החגים (סוכות ופסח) ובתקופת החופש הגדול בקיץ. כמו כן, מתקיימות סדנאות קרקס לנוער ולקהל מבוגר יותר שמתעניין בנושא. הקורסים השונים מלמדים מיומנויות של אומני קרקס כמו להטוטנות, קואורדינציה, טרפז מעופף, הליכה על חבל, ביצוע  קפיצות מורכבות על טרמפולינה, פיסול עם בלונים ועוד. תוכן הקורסים תלוי כמובן בגיל המשתתפים ובשאלה האם יש להם כבר ניסיון קודם בתחום זה.

למידע נוסף על קרקס פלורנטין בקרו באתר הרשמי.