4 דרכים לצרוך תרבות בפלורנטין

אם אתם גרים בפלורנטין ומחפשים לשזוף עיניכם בקצת קולטורה, אולי תופתעו לגלות שישנן לא מעט אטרקציות תרבותיות שסמוכות לשכונה המתחדשת, חלקן לא רחוקות ממתחם פלורנטין סקוור – פרוייקט הנדל”ן היוקרתי של חברת סיטיאל בדמות בניין מגורים של 17 קומות. הנה מדריך מקוצר אילו מקומות כדאי לכם לבדוק בזמנכם הפנוי:

מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה”ל

המוזיאון שוכן צמוד למתחם התחנה בנווה צדק. הוא מכיל אוסף גדול של כלי נשק, טנקים וכ’ו מכל תקופות הלחימה בהן צה”ל היה פעיל. היתרון הגדול ביותר של המקום הוא האפשרות לא רק להסתכל אלא גם לגעת: אפשר להיכנס אל חלק מהטנקים, לשבת באוטובוסים משוריינים ועוד.

דיוואן

מסעדה בדואית אקזוטית בקצה שכונת פלורנטין, שמעוצבת בצורה של מערת נטיפים. כאן תוכלו ליהנות מאירוח בדואי שכולל תבשיל מג’דרה עם ירקות או חומוס עם פיתות שנאפות על המקום, מלווה עם תה מתוק או קפה בכוסות קטנות. בכלל, ברחבי פלורנטין יש המון מסעדות צבעוניות שכדאי לכם לבדוק.

מוזיאון הלח”י

מוזיאון שמנציח את פעילות מחתרת הלח”י מתקופת טרום הקמת המדינה, וממוקם לא רחוק מפלורנטין סקוור. במוזיאון זה תוכלו להיחשף למורשת התרבותית של הלח”י וללמוד על חלקה של המחתרת בהקמת המדינה.

אמנות רחוב

הדרך הכי פשוטה ליהנות מקצת תרבות פלורנטין היא פשוט לצאת מהבית. עם קצת מזל, תיתקלו באחת מיצירות האומנות שפזורות על קירות השכונה.

צילום: הרווי ספיר